O značce

Cover image

1303

První zmínka o vsi Želetava pochází z roku 1303, kdy je uváděn farář ze Želetavy. Obec se nalézá v kraji Vysočina a je situována v údolí horního toku Želetavky, v západní části Brtnické vrchoviny.

Cover image

1902

První zmínky o zpracování mléka v Želetavě pocházejí již z roku 1902.

Cover image

50. léta 20. století

Závod v Želetavě vznikl po stavebních úpravách bývalého pivovaru. Výroba piva byla po více než 150 letech zastavena a v roce 1954 byla započata stavba celého objektu. V celém rozsahu byly opraveny zrací sklepy a objekt byl rozšířen tak, aby vyhovoval zrání přírodních sýrů a výrobě tavených sýrů. Vlastní zrání přírodních sýrů a výroba tavených sýrů byla zahájena v roce 1957. Koncem tohoto roku podnik zaměstnával 50 zaměstnanců.

Cover image

70. léta 20. století

V 70. letech ve sklepích zrálo 6 druhů přírodních sýrů, vyrábělo se 12 druhů tavených sýrů.

Cover image

2000

Nová etapa želetavského závodu byla odstartována 1.června 2000, kdy akcie Želetavské sýrárny převzala francouzská společnost Fromageries Bel se sídlem v Paříži. Tato mezinárodně renomovaná společnost přináší do firmy své cenné know-how, bohaté zkušenosti z obchodu a marketingu a zároveň požadavek na nejvyšší kvalitu.

Cover image

2006

Od roku 2006 byla ukončena výroba značky Apetito a zahájena výroba v současnosti nejprodávanější značky taveného sýra v České republice - Smetanito.

Cover image

Současnost

V současnosti je Smetanito nejoblíbenější tavený sýr prodávaný v České republice. 10 z 10 spotřebitelů zná Smetanito a téměř polovina všech obyvatel Smetanito pravidelně nakupuje.

V roce 2022 Smetanito spotřebitelům nabídne mnoho novinek.
Prohlédněte si, co všechno nabízíme.

Naše produkty